يكشنبه 2 مهر 1396   11:14:36
|           RSS

وزیر نفت : به مدیران صنعت نفت توصیه می‌کنم با دانشگاه‌ها پیوند قوی برقرار نمائید.
وزیر نفت : به مدیران صنعت نفت توصیه می‌کنم با دانشگاه‌ها پیوند قوی برقرار نمائید.

1396/4/31 شنبه

مسئولیت اجتماعی شرکت (Corporate Social Responsibility - CSR) بیان کننده اخلاق کسب و کار و ایفای نقش شرکت‌ها و سازمان‌ها در حوزه ...


مسئولیت اجتماعی شرکت (Corporate Social Responsibility - CSR) بیان کننده اخلاق کسب و کار و ایفای نقش شرکت‌ها و سازمان‌ها در حوزه اجتماعی، اقتصادی و محیط زیستی است. این نوع مسئولیت تعهدات اخلاقی شرکت‌ها یا سازمان در قبال ذی‌نفعان (داخلی و خارجی) آن را در بر می‌گیرد.
سومین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت در ادامه دو همایش پیشین و با شعار «سیاستگذاری، اقدام موثر، گزارش‌دهی پایدار» در 27 و 28 تیر ماه 1396 و در محل پژوهشگاه صنعت‌نفت برگزار شد.
به گزارش‌ پایگاه اطلاع رسانی شرکت‌ ملی نفت ایران، وزیر نفت با اشاره به این که مفهوم مسئولیت اجتماعی در صنعت نفت در چهار سال گذشته بسیار رشد کرده است، گفت: من به مدیران صنعت نفت توصیه می‌کنم که با دانشگاه‌ها پیوند قوی برقرار کنند، به ویژه اینکه در حوزه اجتماعی مشاوران صاحب صلاحیت داشته باشند. همچنین افزودند: حوزه اجتماعی از نظر دانش بسیار عمیق است و در پیوند عمیقی با مشاورت اجتماعی وزارت نفت قرار گرفته‌اند و فعالیت‌های بسیاری خوبی را به ویژه در غرب کارون انجام داده‌اند.
زنگنه با اشاره به تأثیر بسیار بالای علوم اجتماعی در پیشبرد بهتر عملکرد صنعت نفت، تصریح کرد: چهره‌های خشن فقر برای ما مسئولیت درست می‌کنند و ما نمی‌توانیم در یک محیطی که فاصله طبقاتی زیادی وجود دارد زندگی کنیم. گرفتاری‌ها، برای ما مشکلات ایجاد می‌کند؛ ما به دلیل مسائل انسانی و اداره طبیعی و معمول کم هزینه اقتصادی کارها به‌طور حتم باید به این مسائل بپردازیم.
وزیر نفت، بهادادن به مسائل اجتماعی را به همه مدیران توصیه کرد و گفت: ما باید با محیط اطرافمان همزیستی مسالمت آمیز داشته باشیم و اگر این همزیستی مسالمت آمیز را بپذیریم، این‌ موارد خود سبب می شود که فکر کنیم و راه حل بیابیم.
وی با اشاره به این که مشغله کاری مدیران صنعت نفت در دوران بهره‌برداری پروژه‌ها بسیار زیاد است، اظهار کرد: از همان ابتدای طراحی یک پروژه باید مسائل اجتماعی نیز دیده و مطالعه شود.
زنگنه به تعامل بسیار خوب وزارت نفت با دانشگاه‌ها اشاره و تصریح کرد: این فرصت را باید مغتنم شمرد و با ارتباط با یکدیگر، امور را به درستی انجام داد.
وزیر نفت تصریح کرد: ما باید تلاش کنیم که مردم به این روحیه برسند که هرچه طرح بیشتری در منطقه آن‌ها اجرا شود، آثار مثبت بالاتری نیز برای زندگی خودشان و فرزندانشان خواهد داشت.
وی با اشاره به این که هزینه‌های مطالعاتی انجام مسئولیت اجتماعی را نباید دست کم گرفت، ادامه داد: برای انجام طرح‌ها باید به‌طور حتم از مشاور و ناظر استفاده کرد. زنگنه با قدردانی از دست اندرکاران اجرای مسئولیت اجتماعی در صنعت نفت، گفت: ما باید به این مقوله توجه ویژه داشته باشیم و این امری واجب و لازم مدیریتی است.
وزیر نفت در پایان یادآور شد: رفتار درست؛ علاقه‌مندی را به نظام، سیاست‌های نظام و عملکرد مدیران افزایش می‌دهد و هنگامی که این دلبستگی را داشته باشیم کارمان راحت‌تر پیش می‌رود و بهتر می‌توانیم در جهت مأموریت اصلی خود قدم برداریم.
      


تهران -خیابان طالقانی -تقاطع خیابان حافظ -ساختمان مرکزی وزارت نفت -صندوق پستی1862-15875

تلفن: ۶۱۶۲۳۹۹۷,۶۱۶۲۳۲۸۱,۸۸۹۳۷۴۳۲ دبیرخانه:۶۱۶۲۲۵۸۰

نمابر: ۸۸۹۴۴۱۲۸, پست الکترونیکی:doert@mop.ir

آمار بازدید


كوچك يا بزرگ كردن بخش :.بازدیدها
تعداد بازديد اين صفحه: 85779
تعداد بازديد از سايت: 79618648
تعداد بازديد زيرپورتال: 124783
اين زيرپورتال امروز: 234
در امروز: 20367
اين صفحه امروز: 217
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (mopguest)


مجری سایت : شرکت سیگما